Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Microblading (Manuel Çalışma Sistemi ile Kıl Tekniği Uygulaması)

Yüz ve kaş anatomisine uygun olarak ‘’ Altın Oran’’ ölçüm sistemiyle kaşın formu çizildikten sonra kaşın ihtiyaç duyulan belirli bölümlerine ya da tamamına uygulanan, güzellik ve estetik uzmanları tarafından, disposable tool ve U blade olarak adlandırılan, kişiye özel kalem ve uçlarla manuel sistemle gerçekleştirilen ve kaşın, üst, alt, kuyruk, baş, geçiş, omurga, üst ve alt vuruş, üst ve alt omurga vuruşları, kaş başlangıcının içindeki vuruşlar arasındaki mesafe, vuruş mesafesi, vuruş çizgisi mesafesi, geçiş vuruşları gibi teknik unsurları baz alarak gerçekleştirilen çalışmadır. Konforlu ve uzun süreli kullanım sağlanabilmesi için microblading tekniğini, kuru ve karma ciltler için önermekteyiz.

Uygulama süresi kişinin cilt yapısı, hassasiyet derecesi, kaşın anatomisi gibi unsurlara göre değişmekle birlikte, ortalama iki – üç saat sürmektedir. Kullanım süresi ise ortalama 8 – 18 ay aralığındadır. Uygulama iki seanstan oluşmaktadır, seans aralığı 4-6 hafta arası şeklindedir. İlk seans kaş tasarımı ve microblading uygulaması olarak, ikinci seans rötuş yani kontrol uygulaması olarak gerçekleştirilmektedir. Adı üzerinde kaşa uygulanan işlem kontrol edilmekte, gerek duyulan çalışma yapıldıktan sonra işlemin kullanım süresi de uzatılmış olarak çalışma tamamlanmaktadır. (Danışanımıza işlem sonrası bakımla ilgili bilgilendirme yapılmakta ve artık kaş boyasına, kaş kalemine ya da kaş farına ihtiyaç duyulmadan microblading uygulaması kullanılabilmektedir.)

Micropigmentasyon (Kalıcı Makyaj Cihazı ile Kıl Tekniği Uygulaması)

Bu teknikle amaç, kaşlarımızın arasındaki boşlukları doldurmak, bunu yaparken de boşlukları aralıksız, tamamen doldurmak değil, kıllar arasındaki mesafe kadar boşluk bırakarak özel tekniklerle kıl efekti çizmek ve doğal bir görüntü dahilinde biraz daha gür kaş görseli sağlamaktır. Uygulama öncesi kaşların kendi rengi esas alınarak kullanılacak pigmentin (boyanın) rengi seçilir ve tamamen kendi kaşınızla harmanlanmış bir çalışma ortaya çıkartılır.
Bu teknik kuru ve karma cilt tipleri için idealdir.

Pudralama

Kaşların arasındaki boşlukların tamamen doldurulduğu, hiç boşluğun bırakılmadığı, yoğun kaş görselini sevenler, günlük kaş kalemi, kaş farı gibi ürünler kullanarak kaşlarını daha da belirgin görmek isteyenler için bu teknik idealdir.

Pudralama tekniğine ombre, gölgeleme, kadife kaş gibi isimler de verilmektedir. Örneğin; pudralama tekniği uygulanarak yapılan kaş, kaşın başlangıcından ucuna kadar hemen hemen aynı yoğunluktayken ombre tekniği uygulanan kaşların başlangıç kısımları biraz daha soft bırakılmaktadır. Genel olarak ise bu isimler, benzer görsellere ait teknik isimlerdir.

Kuru, karma ve yağlı cilt tipleri için uygun bir tekniktir. Yağlı cilt tipine sahip olanlar bu teknikle kaş kontür uygulaması yaptırdıklarında diğer tekniklerden daha konforlu ve uzun süreli kullanım avantajı sağlamış olurlar.

Mix Teknik (Kıl Tekniği + Pudralama)

Kaş başlangıçlarının kıl tekniği, kaşın orta ve kuyruk kısımlarının ise pudralama tekniği ile çalışıldığı uygulamadır. Kimi zaman kaşın başlangıçlarıyla birlikte, üst ve alt vuruşlarının da kıl tekniği görselinde olup yine orta ve kuyruk kısımlarının pudralama tekniği ile doldurulduğu, isim olarak “Mix ya da Shading” denilen kalıcı makyaj kaş uygulama tekniklerinden biridir.
Kuru, karma ve yağlı cilt tipleri için uygundur.

Dipliner

Kalıcı makyaj cihazı ve göz işlemlerine özgü kalıcı makyaj pigmentleriyle yapılan, kirpik diplerine ince ya da kalın, isteğe bağlı olarak uygulanan kuyruksuz bir çizgi görselidir.

Bu işlemle amaçlanan, kirpik diplerinin çok daha net, yoğun ve güçlü bir efekt kazanmasıyla birlikte dilediğiniz zaman kalıcı dipliner uygulamasının uçlarına, kendiniz tercih ettiğiniz uzunlukta kuyruk çizerek pratik bir babyliner ya da eyeliner çekebilecek olmanızdır.

Doğal, sade ve bakımlı görünmek isteyenlerin tercihi olan dipliner, herkes tarafından çok beğenilen ve tercih edilen işlemlerden biridir çünkü kirpik diplerine daha da anlam kazandıran bir uygulamadır.

Babyliner

Dipliner işleminden farkı, biraz daha kalın ve kuyruklu olmasıdır. Çok kalın bir görsele ve çok uzun bir kuyruğa sahip olmadığı için dipliner ile eyeliner uygulamalarının arasında kalan bir tekniktir.

Eyeliner

Babyliner işleminden daha kalın görünümlü ve daha uzun kuyrukludur. Her daim makyajlı görünmeyi sevenlerin, eyeliner kullanmaktan hoşlanan fakat kendisi çizemeyenlerin, çizerken ya da silerken giden zamanlarından kazanmak isteyenlerin tercihidir. Bu işlem sayesinde iki göz arasında fark oldu mu, olmadı mı ya da gün içerisinde göz kapağınıza bulaştı mı, bulaşmadı mı gibi dertleriniz olmayacaktır daha da güzel tarafı ise kullanım süresinin uzunluğundadır.

Ortalama olarak 3-5 yıl arası rahatlıkla kullanılabilir. Cilt yapısına göre bu süre değişebiliyor olsa da sürecin devamında pigment tamamen yok olmayacaktır, zamanla daha flu bir tona dönüşüp doğallaşacaktır. Bu görüntüyü de severek kullananlar olduğu gibi üzerine makyaj malzemesiyle kendisi tazeleme yaparak kullananlar ya da bu süre zarfının ardından tekrar kalıcı makyaj uygulaması yaptırarak işlemini yeniletenler de mevcuttur.

Dudak Renklendirme

Diğer ifade şekilleriyle dudak onarımı ya da dudak gençleştirme de denilen bu teknikle amaç, asimetrik olan dudakları simetrik hale getirmek, yaş aldıkça dudağımızın azalan doğal rengini, tazeliğini ve canlılığını tekrar kazanmak, oluşan soluk tonu, grileşme ya da morarma durumlarını ortadan kaldırmak, pembe zeminli dudak rengine sahip olanlar için daha taze ve dinamik gösteren yine pembe tonlarda pigment(ler), sarı zeminli dudak rengine sahip olanlar için şeftali tonlarında pigment(ler) ya da diğer tonlardaki dudak zeminine sahip olanlar için gerekli nötralize uygulamasını gerçekleştirip üzerine en doğal ve en kullanışlı pigment(leri) seçerek, uygulama esnasında da lokal alana (dudağa) ön ve ara jel anesteziler kullanarak uygulama konforunu sağlayarak ve sonucunda da simetrik, bakımlı, canlı, doğal rengini ya da tercih edilen rengi kazanmış ve sürekli rujum çıktı mı ya da tazeleme zamanı geldi mi acaba gibi düşüncelerden uzak, ortalama olarak 3 ile 5 yıl aralığında kullanılabilen bir sonuca ulaşmaktır.

Uygulama iki seanstan oluşmaktadır ve ilk işlem dudağın simetrik çiziminin yapılıp dudak üzerine pigmentin yerleştirilmesidir. Herhangi bir eksiklik varsa ikinci seansta tamamlanmakta ya da direkt pigment tazelemesi yapılarak işlem sonlandırılmaktadır. İkinci seansın bir diğer amacı da kullanım süresinin uzunluğunu sağlamaktır.

(Dudak renklendirme işlemi yaptırdıktan sonra da dilediğiniz zaman, istediğiniz ruju yine kullanabilirsiniz.)

Solüsyon ile Kalıcı Makyaj Silme

Kaş, göz ve dudaktaki istenmeyen kalıcı makyajları ve vücuttaki istenmeyen küçük dövmeleri, tek seferde % 70‘e kadar azaltabilen, deride çukur (scar) oluşturmayan, epidermise zarar vermeden deri altındaki pigmenti (boyayı) silen ve yine uygulama sırasında ve sonrasında deride büyük acılar ve yaralar oluşturmayan, içerisinde asit bulundurmayan, ağır kimyasallar içermeyen zararsız içeriğe sahip olan ve özel kullanım tekniği ile uygulanan solüsyonla silme işlemidir.


 

 
Merkez:
Gsm:0532 228 33 00

E-posta:info@dilektanrioger.com

Sosyal Medya Hesaplarımız: